Antti Mäkiseltä järisyttävä paljastus Sidney Crosbyn siirtokohusta – ”Voin sen paljastaa tässä ja nyt”

NHL-selostaja Antti Mäkinen iski taannoin Kimanttia-podcastissaan tiskiin huiman huhun Sidney Crosbyn mahdollisesta siirrosta ystävänsä Nathan MacKinnonin edustamaan Colorado Avalancheen.
Mäkinen heittää podcastinsa uusimmassa jaksossa lisää vettä myllyyn huhun tiimoilta. Selostajan mukaan myös Pohjois-Amerikan medioissa kiertäneessä huhussa on totuuspohjaa, joskin sen toteutuminen on kaikkea muuta kuin kirkossa kuulutettua.
– Voin sen paljastaa tässä ja nyt: Oli NHL:n All Star -tapahtuma, ja Nathan MacKinnon meni matkaan mukaan. Hänen ainoa tehtävänsä oli vakuuttaa Crosby siitä, että sen kannattaa tulla Coloradoon.
– Tämä tieto on fakta, se on satapinnainen. En sano, mistä olen sen saanut, mutta tiedän että MacKinnon oli tässä käännytystyössä All Star – viikonloppuna Crosbyn niskassa koko ajan, Mäkinen täräyttää.
– Tästä johtuen ennen kuin perjantai kello 22 on ylitettynä, niin kauan täytyy odottaa että voi sanoa, että se Crosby ei tullut (Coloradoon), Mäkinen jatkaa.
Kävi varsin epätodennäköiseltä kuulostavan huhun kohdalla miten tahansa, olisi Crosbyn treidi toteutuessaan NHL:n suurimpia megapaukkuja sitten Wayne Gretzkyn siirron Los Angeles Kingsiin.
LUE MYÖS:
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- NHL:n kaikkien aikojen eniten taklannein pelaaja lopettaa uransa
- Päivitys Miro Heiskasen ja Jason Robertsonin pelikunnosta julki
- Pekka Rinne tarjosi kosteat juhlat Tuukka Raskille – tämä pelasi perään huippupelin: ”Toivottavasti tästä saa puhua”
- No huh! Florida Panthers antoi myrskyvaroituksen
- Nyt se tapahtui! Lou Lamoriello, 82, ulos New York Islandersista
- Seattle Kraken nimesi uuden GM:n – Ron Francis sivuun
- Supertähdestä pamahti hirmuinen huhu – seurapomo vihjaa siirrolla!
- Vancouver Canucks teki ratkaisunsa päävalmentajasta
- Pudotuspeleissä mielettömät trillerit – kaikki pelit ratkesivat maalin erolla
- NHL:ssä jysähti jälleen potkut – mestariluotsille tyly kohtalo!
- MTV Urheilu: Eetu Mäkiniemi siirtyy Liigaan!
- Rajuja syytöksiä! Detroit-kapteeni haukkuu GM Steve Yzermanin
- Maalitykki paljastaa: pelasi koko kauden isojen vammojen kanssa – leikkaus edessä?
- Leijonille viides NHL-vahvistus!
- Supertähdestä pamahti hirmuinen huhu – seurapomo vihjaa siirrolla!
- NHL:ssä jysähti jälleen potkut – mestariluotsille tyly kohtalo!
- Vancouver Canucks teki ratkaisunsa päävalmentajasta
- Edmonton Oilersilla pahoja poissaoloja – jopa viisi miestä sivussa pudotuspeliavauksesta?
- NHL:ssä karu tilanne: ruotsalaisvahti teloi joukkuekaverinsa viikateiskulla
- No huh! Florida Panthers antoi myrskyvaroituksen